Zimní zahrady na klíč

Zimní zahrady na klíč

Zimní zahrady na míru podle Vašich požadavků.

Pro realizaci zimní zahrady je nejdůležitější určit, co od ní očekáváme a k čemu bude sloužit. Z tohoto pohledu dělíme zimní zahrady na: zahrady na pěstování rostlin, zahrady jako energetický systém pro využití sluneční energie a zahrady jako součást obytného prostoru. Každý z těchto druhů představuje jiné požadavky na návrh, konstrukci a provedení.

Plastové zimní zahrady na klíč

Plastové zimní zahrady na klíč
Plastové zimní zahrady na klíč

Plastové zimní zahrady jsou velmi oblíbené. Snadno se udržují a jsou za příznivou cenu. Zimní zahrady z profilů z PVC jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření.
 

Přednosti plastových konstrukcí:
Plastové zimní zahrady získaly svou oblíbenost přijatelnou cenou a minimálními požadavky na údržbu. Profily z PVC jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření, snadno se zpracovávají a díky množství dokončovacích prvků lze vytvořit opravdu mistrovské dílo.
 

Nedostatky plastových konstrukcí:
Pro větší tepelnou roztažnost se doporučují profily pouze v bílé barvě, lze však při provedení dilatačních spár pro vyrovnání pnutí provést i zimní zahrady v tmavších odstínech.
 

TYPOVKA II - Typizovaná zimní zahrada
Připravili jsme pro Vás novinku - cenovou bombu v nabídkách na levné zimní zahrady. Na základě Vašich poptávek a našich praktických zkušeností jsme pro Vás navrhli typizovaný projekt plastové zimní zahrady za bezkonkurenční cenu. 

Zpět

Plastové zimní zahrady na klíč

Dřevěné zimní zahrady na klíč
Dřevěné zimní zahrady na klíč

Zimní zahrady ze dřeva se vyznačují velmi dobrou nosností, velkou stálostí a vysokou mechanickou odolností. Dřevěná konstrukce zimní zahrady je přirozeně atraktivní a při odpovídající péči velmi trvanlivá.
 

Přednosti dřevěné konstrukce:
Dřevo (obzvlášť ve formě lepených vrstev) má velmi dobrou nosnost, velkou stálost a vysokou mechanickou odolnost. Konstrukce s obnovitelného přírodního materiálu jsou při odpovídající péči velmi trvanlivé. Dřevo se dobře zpracovává a je možno stavět zimní zahrady jakýchkoliv tvarů.
 

Nedostatky dřevěné konstrukce:
Ve srovnání s hliníkem jsou u dřeva požadovány větší tloušťky profilů. Dřevo je citlivé na vlhkost a vyžaduje větší údržbu. Také musí být chráněno proti hnilobě či napadení houbou.
 

Zpět

Plastové zimní zahrady na klíč

Hliníkové zimní zahrady na klíč
Hliníkové zimní zahrady na klíč

Zimní zahrada z hliníku je velmi stálá vůči povětrnostním vlivům, nepodléhá korozi. Konstrukce zimní zahrady z hliníku nabízí množství variant, hliník je velmi tvárný. Údržba hliníkové zimní zahrady vyžaduje pouze nízké náklady.
 

Přednosti hliníkových konstukcí:
Velká výhoda spočívá v jeho jednoduchém zpracování. Hliník nepodléhá korozi, je stálý vůči povětrnostním vlivům a snadno tvárný. Dá se buď snýtovat nebo sešroubovat. Snadno se udržuje a vykazuje vysokou trvanlivost při nízkých udržovacích nákladech.
 

Nedostatky hliníkových konstrukcí:
Hliník má nízkou nosnost a proto se u větších rozpětí vkládá do konstrukce ocelové jádro. Je také poměrně drahý. Kvůli vysoké tepelné vodivosti a roztažnosti by měly mít profily světlou barvu a nemělo by se zapomenout na tepelné oddělení vrchních a spodních dílů z důvodu izolace.
 

Zpět

Zimní zahrada pro pěstování rostlin – skleník

Zimní zahrada tohoto typu je určena pro pěstování rostlin, zejména exotických. Jedině pod sklem lze vytvořit klima, na které jsou rostliny zvyklé z místa svého původu – dostatek světla a tepla. Je dobré, aby do takovéto zahrady mohly pronikat sluneční paprsky pokud možno z co největšího počtu stran. Důležitá je také dostatečná výška, aby se zamezilo dusnu, vlhku a horku. Při pěstovaní tropických rostlin musí být konstrukce přizpůsobena vysoké vlhkosti prostoru.

Zimní zahrada jako energetický systém

Tyto zimní zahrady využívají tzv. skleníkového efektu. Sluneční záření dopadá na absorpční plochy, kde se přeměňuje na tepelné, které nemůže pronikat zpět přes zasklení a ohřívá se tak vnitřní prostor. Teplota pak závisí na délce a intenzitě slunečního záření. Zimní zahrada může sloužit jako energetický nárazník, který snižuje tepelné ztráty prostoru nacházejícího se za ní. Aby se prostor zimní zahrady příliš neochlazoval, neměla by být příliš hluboká, ale spíše široká a vysoká. Při včlenění do tělesa stavby lze dosáhnout pozoruhodných tepelných zisků. Zimní zahrada sloužící jako kolektor teplého vzduchu vyžaduje: orientaci na jih, strmé prosklené plochy, prostor přes dvě podlaží a cílené proudění vzduchu.

Zimní zahrada jako obytný prostor

Nejdůležitějším předpokladem pro využití zimních zahrad jsou stabilní klimatické podmínky v prostoru. Mělo by být možné používat zimní zahradu jak v průběhu horkého letního dne tak i za chladného zimního večera. Toho lze dosáhnout zejména pomocí dostatečného podílu masivních, dobře izolovaných obvodových ploch, které teplo určitou dobu akumulují a později postupně odevzdávají, správného zasklení a dostatečným začleněním zimní zahrady do vlastního domu. zimní zahrada

Zasklení zimních zahrad

Obvodové prvky jsou standardně zaskleny čirým izolačním dvojsklem ve složení 4-16-4 s koeficientem tepelného prostupu 1,1 s termorámečkem uloženým do zasklívacích lišt a těsnění. Na zasklení střechy se používá izolační dvojsklo s bezpečnostním sklem orientovaným dovnitř, kalenou horní vrstvou, případně protislunečním efektem. Další možností je výplň z komůrkového polykarbonátu. Zejména v letních dnech může nastat přehřátí interiéru vlivem slunečního záření, tuto situaci lze řešit použitím protislunečních skel nebo použitím dodatečné stínící techniky.

Ventilace zimních zahrad

Na správné volbě větrání a ventilace v zimní zahradě závis optimální teplota uvnitř, obzvláště v letních dnech. Je možné si vybrat ze dvou řešení: přirozeného a řízeného větrání. U přirozeného větrání se využívá tendence teplého vzduchu stoupat vzhůru. Řízené větrání má tu výhodu, že odpadá otázka ovládání, neboť ventilátor je napojen na vnitřní termostat a případně i vlhkoměr.

SenkOkna.cz » Zimní zahrady » Zimní zahrady na klíč

šenk REALIZACE s.r.o.
Charbulova 170, 618 00 Brno, tel./fax: +420 548 422 468, obchod@senk-okna.cz, www.senk-okna.cz

Copyright © 2005 – 2022 šenk REALIZACE s.r.o., WebDesign © 2005 – 2022 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.   Další informace   ok