Hliníkové fasády

Hliníkové fasády
 

Hliníkové fasádní systémy vychází vstříc zvyšujícím se požadavkům na energetickou úspornost budov, a to bez omezování tvůrčí svobody. Přesvědčí vás technicky vyspělými, designově orientovanými a ekonomicky zajímavými řešeními a nabízejí značné přednosti ve zpracování a montáži.

Hliníková fasády představují fasádní systémy s velkou variabilitou (zejména u sloupků a lišt). Dokáží dané stavbě vtisknout naprosto specifický a téměr unikátní vzhled – záleží jen na Vašich přáních.

Strukturální hliníkové fasády

Strukturální hliníkové fasády

Strukturální hliníkové fasády slouží k provedení hliníkových fasád budov s efektem jednolité skleněné plochy. Poskytuje možnost konstrukce a stavbu lehkých vnějších plášťů zavěšených a výplňových, střech, světlíků a je určen k využití v objektech obecného stavebnictví.

Vzhled vnějšího pláště z vnějšku tvoří skleněné tabule bez viditelných hliníkových prvků. Tento efekt je možné získat díky použití nejmodernějšího spojení skla s hliníkovým profilem. Toto spojení spočívá v lepení skla na hliníkový rám (strukturální zasklení) speciálním strukturálním silikonem bez použití tradičních spojů.

Příčkové hliníkové fasády

Příčkové hliníkové fasády

Fasáda s velmi vysokou tepelnou izolací. Konstrukce je tvořena standardními sloupy a příčkami, ale je možné také zkonstruovat fasádu pouze z příček resp. z jednoho typu profilu (!), čímž vzniká minimální odpad. Systém eliminuje frézování příček, což vede ke značnému zrychlení výroby.

Hliníkové fasády sloupek-příčka

Hliníkové fasády sloupek-příčka

Základní systém k provedení vnějšího opláštění budov a vnitřní výstavbě, velké prosklené plochy a také prostorové zástavby (rotundy, zimní zahrady, větrolamy, verandy, stříšky atd.).

Tvar sloupků a příček dovoluje tvořit estetické fasády s viditelnými úzkými liniemi. Tento systém zabezpečuje jak trvanlivost, tak odolnost konstrukce. Jako doplněk jsou tyto profily z vnějšku zaobleny, což dává takzvaný "soft-line" efekt.

Blokové hliníkové fasády

Blokové hliníkové fasády

Bloková fasáda (tj. modulová fasáda/segmentová fasáda) je konstruována jako systém k rychlé montáži již smontovaných bloků, které se vzájemně spojují a kotví do nosné konstrukce budovy. Prefabrikace prvků se provádí ve výrobní dílně, což umožňuje vyšší jakost finálního výrobku a rychlejší montáž bez nutnosti použití fasádního lešení.

Bloková fasáda umožňuje použití různých otvíravých prvků: okna i dveře, okna se skrytým křídlem nebo také bezrámové konstrukce vyklápěné ven založené na strukturálním systému.

Tepelně izolované fasádní systémy pro prosklené moderní obvodové pláště budov nabízí koncepční svobodu díky široké nabídce interiérových a exteriérových designových možností. Vhodný pro vertikální, šikmé a střešní aplikace.

Jak vodorovné, tak svislé profily mají pohledovou šířku 52-72 mm. K dispozici je široká škála hloubek profilů pro pokrytí běžných i velkých rozpětí a přenesení váhy i těžkých skel. Řešení odvodnění ve třech různých rovinách zaručuje vodotěsnost fasády i ve speciálních konstrukcích a speciálních klimatických podmínkách.

Využití: Vhodný pro přízemní i výškové komerční i obytné budovy.

SenkOkna.cz » Okna » Hliníková okna » Hliníkové fasády

šenk REALIZACE s.r.o.
Charbulova 170, 618 00 Brno, tel./fax: +420 548 422 468, obchod@senk-okna.cz, www.senk-okna.cz

Copyright © 2005 – 2022 šenk REALIZACE s.r.o., WebDesign © 2005 – 2022 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.   Další informace   ok