Venkovní parapety

Hlavní stránka » Naše nabídka » Parapety » Venkovní parapety

Venkovní hliníkové parapety tažené, ohýbané hliníkové parapety, parapety z pozinkováného plechu.

Venkovní parapety

Nedílnou funkční součástí okna jsou vnější parapety. Zajišťují ochranu zdiva pod okny a slouží také jako dekorativní prvek jak fasád. Kvalitní instalace instalace venkovního parapetu zabraňuje tepelným únikúm a průniku plísně nebo vlhkosti, který vzniká netěsnostmi.

Hliník svými výjimečnými vlastnostmi rozhodně převyšuje všechny ostatní materiály. Venkovní hliníkové parapety jsou výrazně odolnější jak mechanicky, tak proti stavební chemii a předčí např. pozinkované parapety. Venkovní hliníkové parapety jsou lehké a přesto pevné, s dlouhou životností, stálou barevností a minimálními nároky na údržbu. Díly povrchové upravě, která zaručí dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez náročné údržby, si můžete vybrat parapety ze široké škály barev a provedení.

Pozinkované venkovní parapety jsou ekonomickou variantou venkovních parapetů, a proto se používají nejčastěji u staveb, kde je velký tlak na cenu. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledaji kvalitní a cenově přijatelné parapety pro svá okna. Pozinkované venkovní parapety se charakterizují srovnatelnými estetickými hodnotami, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Výhodou je vyšší tuhost při srovnání s parapety z ohýbaného hliníku. Pozinkované venkovní parapety mají povrchovou úpravu, zajišťující dlouhou životnost materiálu.