Markýzy a pergoly

Markýzy a pergoly pro zastínění fasád, oken, balkónu nebo teras. Vynikají vysokou kvalitou, moderním designem a dlouhou životností.

Venkovní markýzy - výsuvné

Výsuvné markýzy

Markýzy s kloubovými a teleskopickými rameny patří mezi nejznámější systémy ochrany proti slunci, a proto jsou velmi populární jak v domácím tak v komerčním sektoru. Markýzy jsou obvykle instalovány na stěnu nebo strop. Předpružená ramena tlačí na přední profil, který napíná látku. Vysoká stabilita a pevnost ramen umožňují bezpečné vysunutí bez nutnosti dalších podpěr. V závislosti na modelu a požadované úrovni komfortu se markýza ovládá buď ručně pomocí kliky nebo motorem, který lze doplnit povětrnostními čidly.


Venkovní markýzy - kazetové

Polokazetové a kazetové markýzy

Polokazetové markýzy jsou vybaveny integrovanou ochrannou stříškou, která v zatažené poloze chrání hlavně potah před nepříznivými vlivy venkovního prostředí. Kazetové markýzy jsou vybaveny elegantním katslíkem, který v zatažené poloze chrání jak potah tak ostatní díly konstrukce proti vlivům vnějšího prostředí jako je déšť, sníh a nečistoty. Kastlík má také pozitivní vliv na životnost markýzy. Krásně navržená a uzavřená konstrukce je pro svůj design velmi oblíbená u architektů a developerů.


Venkovní markýzy - samostatně stojící a boční

Samostatně stojící a boční markýzy

Jednou z hlavních výhod samostatně stojící clony je možnost použití v celé řadě míst. Ať už je to ve své vlastní zahradě, na hřištích či příjemné venkovní restauraci – volně stojící stínící systém nabízí velké množství možností pro účinnou ochranu proti slunci v domácím nebo komerčním prostředí. Díky spolehlivé technologii umožňují kloubová ramena zastínit plochu až 46 m2. Boční clona neslouží jen jako ochrana před sluncem, ale i před zvědavými pohledy či obtěžujícím průvanem. Clona je složena v elegatním kastlíku a v zataženém stavu je chráněna před nepřízní počasí.


Pergoly

Pergoly

Universální použití pro: zastřešení terasy, přístřešek pro auta, kuřácký kout… Ochrana proti dešti nebo sněhu. Robustní hliníková konstrukce. Optimální venkovní zastínění.